Ž. OBAVIJESTI – 27.03.2016.

crkvaVrpoljekipsvIvanaKrstiteljacrkvaCajkovci

 

 

 

 

 

 

 

 

Župni listić br. 268 u PDF formatu možete preuzeti klikom ovdje (ZL268.pdf – 828kb)

S R E T A N  U S K R S!

TEMATSKA MEDITACIJA

UskrsliIsusVezali su se uz Isusa s velikim nadama. Hoće li on nešto veliko pokrenuti, hoće li uspostaviti kraljevstvo pravednosti i slobode? Hoće li s njim započeti novo vrijeme? Tako je to izgledalo na početku. Tada je došao zaokret. Malo je govorio ljudima o onome što bi oni rado htjeli čuti. Imao je visoke zahtjeve i postavljao ih je za one koji su s njim željeli ići: oni trebaju služiti, a ne vladati; ne čeznuti za prvim mjestima, nego radije trebaju izabrati posljednje mjesto; trebaju opraštati kako je on činio. Malo pomalo ljudi su postali sumnjičavi  i odlazili. Njegovi pratioci  napuštaju ga. Na kraju, u Jeruzalemu, bilo ih je  malo koji su ostali uz njega. I tada posljednji udarac: smrtna kazna, raspinjanje i brzo polaganje u grob. Sva je nada ležala u grobu. Svemu je kraj. Ipak došlo je to rano jutro, osvit prvoga dana u tjednu. Nekoliko žena koje su ostale vjerne Isusu, došle su veoma rano, o izlasku sunčevu na grob i grob su našle prazan. I ugledaše dva čovjeka u blistavoj odjeći koji im rekoše: „Onaj koga tražite, Isus, nije ovdje u grobu. On živi. Uskrsnuo je! Kažite to dalje!“. Kad su to prenijele apostolima ni oni nisu  odmah povjerovali. Duboko je bilo njihovo razočaranje da bi to tada vjerovali. A ipak je to tako bilo. Uskoro su ga sami vidjeli i prepoznali po lomljenju kruha. I apostoli su se silno obradovali, izronili su iz svoje beznadnosti. Kada su pripovijedali Tomi da su bili s Isusom on nije vjerovao, morao se osobno uvjeriti.  Isus je tada rekao Tomi, a i danas nama svima kaže: „Budući da si me vidio, povjerovao si. Blaženi koji ne vidješe a vjeruju!“

DUHOVNA MISAO

Radost prosu se cijelim svijetom, sve odjekuje pjesmom svetom. Krist nam uskrsnu naša nada, smrti nestaje, život vlada. Veliko je sad veselje duše kršćanske, jer nadvlada naš Spasitelj sile dušmanske.

 

VRPOLJE raspored  Sv. Misa i nakane                       

IsusVAZMENI PONEDJELJAK, 28. 3. 8:00 i 11:00 h Sv. Polion, Priska, Sonja, Nada, Doroteja 
–  8:00 h† Mato Brandić i pokojni iz obitelji
-11:00 h
                                                                                             

Vazmeni utorak, 29. 3.- – – – – – – – – – – – – –    18:00 h Sv. Bertold, Jona, Eustazije, Pastor, 
† Marija Čaklović, god.; za zdravlje               

Vazmena srijeda, 30. 3.  – – – – – – – –  – – – – – -18:00 h Sv. Leonard, sv. Petar R., Amadeus, Kvirin, Bogoljub     –† Anđa Ćorluka, god.; na zahvalu svetom Nikoli

Vazmeni četvrtak, 31. 3.- – – – – – – – – – – – – – 18:00 h Sv. Benjamin, Ljubomir, Gvido, Natalija  
†Mato Blažević; †Božo Trbara, g.;† Anica Tolić, g.                                                                                      

Vazmeni petak, 1. 4. – – -(prvi petak) – – – – – –18:00 h Sv. Venancije, Anastazije, Mavro, Božica, Teodora

†Jozo,Josipa i Kaja, g. Knežević; †Jozo Bogdanović                                                                                   

Vazmena subota, 2. 4. – -(prva subota)- – – – – –8:00 h Sv. Franjo Paolski, sv. Teodizija, Sandra, Dragoljub   – na nakanu                                                                                                                              

 2. Vazmena nedjelja,  3. 4.- – – — – – – 8:00 i  11:00 h   Nedjelja Božjega Milosrđa, sv. Siksto I., p., Rikard –  8:00 h – †  Ivan Mandarić, god.

 -11:00 h –pro populo  

 

 ČAJKOVCI raspored  Sv. Misa i nakane                                                                                                                                                                              

 VAZMENI PONEDJELJAK, 28. 3.- – – – – – -9:30 h                                                  

 Vazmeni petak, 1. 4. – – – (prvi petak)- – – – – –17:00 h

 Vazmena subota, 2. 4. – – – – – – – – sv. Misa u 18:00 h

 – vjenčanje Jadranka Kneževića i Kristine Miskrić –        

2. Vazmena nedjelja, 3. 4.  – – – – – – – – – – – – – 9:30 h Nedjelja Božjega Milosrđa, sv. Siksto I., p., Rikard   

 

Promjena župne adrese

– Prema službenom rješenju adresa župnog stana je: Trg dr. Franje Tuđmana br. 14, a  crkve je također Trg dr. Franje Tuđmana br. 11

 

Ljetno računanje vremena

VrijemeSatU nedjelju 27. ožujka, na USKRS, prelazi se na ljetno računanje vremena. U noći, subotu na nedjelju, u 02 sata kazaljke treba pomaknuti unaprijed, na 03 sata.

 

 

Župni listić br. 268 u PDF formatu možete preuzeti klikom ovdje (ZL268.pdf – 828kb)

 

            Molitva pape Franje za Jubilej milosrđa

 

    Gospodine Isuse Kriste, Ti si nas poučio da budemo milosrdni kao Otac nebeski i rekao nam da tko vidi Tebe vidi Njega. Pokaži nam svoje lice i bit ćemo spašeni. Tvoj pogled, pun ljubavi, oslobodio je Zakeja i Mateja od robovanja novcu, a preljubnicu i Mariju Magdalenu od iskušenja da sreću traže samo u stvorenju; potaknuo si Petra da zaplače, nakon što te zatajio, a raskajanomu razbojniku zajamčio raj. Daj da svatko od nas osjeti da je i nama upućena riječ koju si rekao Samarijanki: „O, kad bi znala dar Božji!“ Ti si vidljivo lice nevidljivog Oca, Boga koji svoju svemoć očituje nadasve praštanjem i milosrđem: daj da crkva u svijetu bude Tvoje vidljivo lice,lice svoga uskrsloga Gospodina u slavi. Htio si da i Tvoji službenici budu zaogrnuti slabošću kako bi gajili istinsko suosjećanje prema svima koji su u neznanju i zabludi. Učini da svatko tko pristupi Tvojim službenicima osjeti da ga Bog išćekuje, ljubi i da mu oprašta.
          Pošalji svoga Duha i sve nas posveti svojim pomazanjem, kako bi Jubilej milosrđa bio godina milosti Gospodnje, te Tvoja Crkva, u obnovljenome zanosu, uzmogne donijeti siromasima radosnu vijest, proglasiti slobodu zatočenima i potlačenima, te slijepima vratiti vid. Po zagovoru Marije, Majke milosrđa, to molimo Tebe koji s Ocem i Duhom Svetim živiš i kraljuješ u vijeke vjekova. Amen. 

 

K R A T K E   O B A V I J E S T I

 

Jubilejsko hodočašće i nadbiskupijski susret slijepih i slabovidnih osoba
U Godini izvanrednog jubileja milosrđa održava se i ovaj jubilejski susret 2. 4.u Đakovu. Informacije i prijave kod župnika.
Jubilejsko hodočašće obitelji u Godini milosrđa – POZIV
Održat će se u subotu, 2. 4. 2016. u đakovačkoj katedrali, početak u 9:30 h.
 Hodočašće u Godini Božjeg milosrđa u OVČARU 
Na blagdan Nedjelja Božjeg milosrđa, 3 travnja 2016. organizira se hodočašće u  prvo Svetište Milosrdnog Isusa, u OVČARI. Polazak je u 13:30 h ispred crkve, cijena 30 kn. Informacije i prijave kod župnika.
Dekanatsko hodočašće u ALJMAŠ – Gospi od utočišta
U subotu, 30 travnja 2016. Polazak u 8:00 h ispred crkve, cijena 50 kn. U povratku posjet Osijeku. Informacije i prijave kod župnika.
Volontiranje u Zimskom tranzitnom centru u Slavonskom Brodu
Tranzitni centar je otvoren od studenoga 2015. za prihvat migranata. U Caritasu ističu kako su im i dalje potrebni volonteri. Zainteresirani se mogu javiti na mob. 091 2411962 ili na E-mail adresu: caritas.volonteri.sb@gmail.com.
Milostinja na Uskrs namijenjena je za „Petrov novčić“
Milostinja za Svetog Oca simbolično se zove„Petrov novčić“.Sveti Otac, Petrov nasljednik, tim novcem pomaže vjernike diljem svijeta.

 

O B A V I J E S T I

KrstenjeSakrament krštenja
– u petak, 1. travnja 2016., u Vrpolju, krsti se:  JAKOB  KNEŽEVIĆ – sin Ivana i Natalije rođ. Gašpić
– u nedjelju, 3. travnja 2016., na podnevnoj sv. Misi u Vrpolju, krsti se:    LOVRO  GAŠPIĆ – sin Darka i Sandre rođ. Milković
– u nedjelju, 3. travnja 2016., poslije podnevne sv. Mise u Vrpolju krsti se:  MIJA  ŠKLEDAR – kći Danijela i Manuele rođ. Oršuš

 

Ženidbeni navještaj
– u subotu, 2. 4, pod  sv. Misom u 18 h, u Čajkovcima, crkvenu ženidbu sklopit će:
                     JADRANKO KNEŽEVIĆ i  KRISTINA MISKRIĆ
Čestitamo mladencima!         Čuvao ih dragi Bog u blagoslovljenom zajedništvu!
  
Župna kateheza – vjeronauk 
za prvopričesnike i krizmanike počinje 9. i 10. travnja 2016.
Čišćenje i uređenje crkve u VRPOLJU i ČAJKOVCIMA
Vrpolje subota, 2. travnja 2016., prema ustaljenom redu  crkvu čiste i uređuju: 
Marica Perić, Marica Brlošić, Ružica Kvesić, Ankica Cindrić i Snježana Atlašević        
Čajkovci subota, 2. travnja  2016., prema ustaljenom redu crkvu čiste i uređuju:
Olivera Novoselović, Silvija Miskrić, Snježa Miskrić i Ivanka Novoselović

 

Z A H V A L E

– Za kupnju kaleža i patene 49 darovatelja iz Čajkovaca sakupili su 2655 kn i 100 E. Kalež je plaćen 2200 kn, a patena 300 kn.        Hvala darovateljima!
– Hvala gosp. Jozi Bajiću za ličenje sakristije u Čajkovcima.
– Hvala gosp. Pašku Plevniku i njegovom prijatelju gosp. Marinku Beniću iz Dubrovnika za maslinove grančice i palmine grane.
– Hvala obitelji Tnadara i njihovim rođacima, obitelji Vučak iz Vrpolja kod Šibenika, za maslinove grančice.
– Hvala gđi. Ivanki Abramović i njezinoj unuci gđi. Ivani iz Pakoštana za maslinove grančice.
– Župnik srdačno zahvaljuje župljanima iz Čajkovaca i Vrpolja na njihovim darovima kojima je počastio braću svećenike i ukazao im gostoprimstvo i zahvalu na dan preduskrsne ispovijedi, u petak, 11. ožujka 2016.  

 

Župni listić br. 268 u PDF formatu možete preuzeti klikom ovdje (ZL268.pdf – 828kb)