Ž. OBAVIJESTI – 03.04.2016.

crkvaVrpoljekipsvIvanaKrstiteljacrkvaCajkovci

 

 

 

 

 

 

 

 

Bijela nedjelja – Nedjelja Božanskog milosrđa

 

Župni listić br. 269 u PDF formatu možete preuzeti klikom ZL_269 (ZL269.pdf – 1Mb)

 

NEDJELJNA BIBLIJSKA PORUKA

Vjerovati bez preispitivanja, provjeravanja? Nije li to riskantno? SicutPaterPovjerenje je dobro, kontrola je bolja, kaže se. Ali funkcionira li to, dali možemo sve provjeravati? U životu ipak moramo imati povjerenje inače ne bi mogli živjeti. Ako sjedamo na pr. u vlak, imamo povjerenje da je sve u redu, da su vagoni u redu i da željezničari pouzdano vrše svoju službu. Kako je to s povjerenjem u Boga? Kako je s vjerom u Krista i njegovo uskrsnuće? Moramo li slijepo vjerovati? Bez provjeravanja? “Boga nitko nije vidio”, kaže se u Bibliji. Poslanica Hebrejima daje točan opis vjere: “A vjera je već neko imanje onoga čemu se nadamo,  uvjerenost u zbiljnosti kojih ne vidimo”. Mi vjerujemo da je Isus uskrsnuo. Ali tko je njega vidio? Da, tada, nakon Uskrsnuća, njegovi učenici su rekli, da su ga živoga vidjeli, da im se javio, da su ga dotaknuli, s njime razgovarali. Ali već je prošlo dvije tisuće godina. Kako mi danas trebamo vjerovati? Samo zato jer su tada neki to tvrdili? Sigurno je, da je vjera upravljena na nevidljivo. Ali sigurno je da ona stoga još dugo nije slijepa. Sigurno je: ja sam nisam vidio Isusa kao uskrsnuloga, ali vjerujem u to, da se tadašnji svjedoci nisu uobrazili. Oni su meni vjerodostojni. To samo po sebi ne bi bilo dosta. Vjeri uvijek pripada i vlastito iskustvo. Ja doduše nisam vidio Boga, ali često sam iskusio da ga ima. Ja nikada nisam vidio Isusa, ali sam često osjetio njegovu blizinu. On nije za mene neka nepoznata osoba iz daleke prošlosti. On živi i kod nas je u sve dane kako je i sam obećao. Jesam li samo uobražen? Ne, nisam sam koji vjeruje. Ja sam u jednom velikom zajedništvu raširenu po svem svijetu, koje isto tako vjeruje u Krista. Mnogi od njih mogu kazati: Da, ja živim u svome životu s vjerom u Boga i vje- rom da Isus živi. On mi je blizu. Ja doživljavam njegovu pomoć. Ja ga ne vidim svojim očima, ali srcem znam i osjećam: On je tu!

 

DUHOVNA MISAO

Apostol Ivan nas u svom Evanđelju upućuje na riječi koje je Isus uputio Marti: „Ja sam uskrsnuće i život. Tko vjeruje u mene, ako i umre , živjet će. Tko god živi  i vjeruje u mene, sigurno neće nigda umrijeti.“ Vjeruješ li u ovo?. . . . . . .Vjeruj!

 

VRPOLJE raspored  Sv. Misa i nakane

BlagovijestPonedjeljak, 4. 4. – – – – – – – – – – – – – – – – – – 19:00 h  Blagovijest – Navještenje Gospodinovo, Sv. Izidor S.    – † Anđa i Grgo Dragun                                            
Utorak, 5. 4.- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 19:00 h
Sv. Vinko Fererr, sv. Julijana, Berislav, Irena   – za zdravlje i sreću  

Srijeda, 6. 4.  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 19:00 h  Sv. Petar Veronski, Celestin, Irenej, Rajko, Vilim
† Lovro i Ljubica Drašić 
Četvrtak, 7. 4.- – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –19:00 h 
   Sv. Ivan Krstitelj de la Salle, Herman, Teodor    – na čast svetom Josipu                 

Petak, 8. 4. – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –19:00 h   Sv. Dionizije, Valter, Ljubomir, Diogen
† Danica, Blaž i Mira Ćorluka      
Subota, 9. 4.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – 8:00 h  Sv. Demetrije, 7 srijemskih mučenika, Zdenka

-† zahvala svetoj Marti        
3.Vazmena nedjelja, 4.- – – – –  8:00 i  11:00 h  Sv. Magdalena, Apolonije, Bonifacije, Sunčica 
–  8:00 h – † Marko- Buco Damjanović  
-11:00 h –pro populo  

 ČAJKOVCI raspored  Sv. Misa i nakane

Četvrtak, 7. 4. – – – – – – – – – – – – – – – — – – – –18:00 h
3.
Vazmena nedjelja, 10. 4.  – – – – – – – – –  – – 9:30 h

DIJELA MILOSRĐA

„Živa mi je želja da kršćanski narod, tijekom Jubileja, razmišlja  o tjelesnim i duhovnim djelima milosrđa. Na taj će se način probuditi naša savjest, koja je previše često uspavana pred dramom siromaštva. Uđimo sve više u srž evanđelja, gdje  Bog siromašnima na poseban način iskazuje svoju milosrdnost.“(papa Franjo)                                                                                         
Sedam tjelesnih djela milosrđa:  gladna nahraniti, žedna napojiti, stranca primiti, gola odjenuti, bolesna njegovati, zatvorenika posjetiti i mrtvoga pokopati.
Sedam duhovnih djela milosrđa:
neuka poučiti, zdvojnoga savjetovati, žalosnoga utješiti, grješnika ukoriti, uvredu oprostiti, nepravdu podnijeti, za žive i mrtve moliti.

 

P R E M I N U L AKRIZ

† ANA  ROHRBACHER  (1925.)
                                                                        Počivala u miru Božjem!

 

Z A H V A L  E

MješovitiZborMinistranti
Župnik zahvaljuje svim vjernicima iz Vrpolja i Čajkovaca koji su od Cvijetnice do Uskrsnog ponedjeljka pomagali u spremanju, čišćenju, uređenju crkvi. Zahvaljuje se ministrantima i poslužiteljima koji su vodili brigu da svakog dana sve bude spremno za Euharistijska slavlja i Obrede. Zahvaljuje se vlč. Krešimiru Bulatu koji je također doprinio da Cvjetnica, Sveto Vazmeno Trodnevlje kao i Uskrs i Uskrsni ponedjeljak budu što svečanije proslavljeni. Župnik se posebno zahvaljuje Pjevačkom zboru i voditeljici gđi. Marti Bogdanović na ustrajnosti i lijepom pjevanju i sviranju na sve dane od Cvjetnice do Uskrsnog ponedjeljka, kao i pjevačima u Čajkovcima. Hvala DVD –u Vrpolje na čuvanju Božjeg groba. Župnik        zahvaljuje gđi.Lidiji Sesar i firmi Runolist na darivanju cvjetnih aranžmana. Ali najveću zahvalnost župnik izražava vjernicima iz Vrpolja i Čajkovaca koji su u sve dane u zaista velikom broju, počev od Cvjetnice, Svetog Vazmenog Trodnevlja pa do najradosnijeg dana, Uskrsa, iskazivali čvrstu vjeru, ljubav i zahvalnost prema našem Spasitelju i Otkupitelju, Uskrslom Isusu Kristu.

 

Župni listić br. 269 u PDF formatu možete preuzeti klikom ovdje (ZL269.pdf – 1Mb)

 

Darovi za crkve  (nastavak)

  1.    Ranko i Mato Brandić . . . . . . 150 kn        192. Obitelj . . . . . . . . . . . . . . . . . .. .200 kn
  2. Katica i Dražen Jakobović . . .200 kn        193. Slavko i Zoran Jozinović . . .  . 100 E
  3. Obitelj . . . . . . . . . . . . . . . . . . 200 kn        194. Dragica i Marko Jukić . . . .. .  . .50 kn
  4. Obitelj . . . . . . . . . . . . . . . . . . 200 kn        195. Fanika i Đuro Klišić. . . . . . . . .100 E
                                                                                                                    Hvala darovateljima!

 

Zaklada djelo ljubavi

ZakladaDjelaLjubaviZaklada je osnovana sa svrhom pomoći starim i nemoćnim osobama, SlavkoLukacdjeci bez roditelja, samohranim roditeljima i svima kojima je pomoć potrebita. Prihodi bi se ostvarivali od izrade i postavljanja skulptura i slika za postaje Križnog puta, humanitarnih koncerata, seminara, radionica i ostalih djelatnosti, te od donacija ljudi dobrog srca. Kontakt i informacije: Tel.0912542918, E-mail: slavkolukac2@gmail.com.      Zakladnik i upravitelj zaklade Slavko Lukač

 

O B A V I J E S T I

Sakrament krštenjaKRSTENJE
– u subotu, 2. travnja 2016., u Vrpolju, u 11 sati, krštena je:
 INGRID  BAJIĆ – kći Domagoja i Renate rođ. Maršić
– u subotu, 2. travnja 2016., u Vrpolju, u 17 sati, krštena je:
ENNA  STANIĆ – kći Ante i Kate rođ. Marić
Čestitamo krštenicama i njihovim roditeljima!
                                                                                                                Blagoslovio ih dragi Bog žive i zdrave!

 

Župna kateheza – vjeronauk

za krizmanike župna kateheza se nastavlja na jesen, početkom školske godine.
za prvopričesnike u subotu, 9. travnja u 16 sati u Vrpolju (Čajkovčani i Vrpoljčani zajedno). Kako je već objavljeno, Prva pričest u Vrpolju je u nedjelju, 8. 5., a u Čajkovcima 14. 5., na Crkveni god – sv. Matija ap. Župnik poziva i roditelje, a posebno majke, da dođu istoga dana (9. 4. u 16 sati) na sastanak radi dogovora o organizaciji Prve pričesti i radi preuzimanja prvopričesnih haljinica kako bi ih mogli pravovremeno pripremiti.

mali pjevački zbor ima probu u subotu, 9. travnja u 17 sati.
Muška pjevačka grupa ima probu u nedjelju, 10. travnja u 19 sati. 

 

 Čišćenje i uređenje crkve u VRPOLJU i ČAJKOVCIMA

 

Vrpolje subota, 9. travnja 2016., prema ustaljenom redu  crkvu čiste i uređuju: 
Ivanka i Kristina Čaklović, Terezija i Valentina Slobođanac i Katica Ilakovac        
 Čajkovci subota, 9. travnja  2016., prema ustaljenom redu crkvu čiste i uređuju:
Antonija Kokavec, Marina Božić, Sandra i Ivana Frajhaut

 

POZIV bračnim parovima

– u utorak, 5. travnja 2016.  održati će se dekanatski susret bračnih parova Velikokopaničkog dekanata. Susret će se održati u Kruševici s početkom u 19 sati. Pozivamo bračne parove da se upute u Kruševicu (nije potrebno prijavljivanje).

 

Dekanatsko hodočašće u ALJMAŠ – Gospi od utočišta

– hodočašće se planira u subotu, 30. travnja 2016. Polazak u 8 sati ispred crkve, cijena 50 kn. U povratku posjet Osijeku. Prijave kod župnika.

 

Duhovna obnova za ministrante

Povjerenstvo za pastoral ministranata naše Nadbiskupije organizira Ministranti2duhovnu obnovu za ministrante, u subotu 9. 4., u vremenu od 9:30 do 12:30 sati. 

 

Župni listić br. 269 u PDF formatu možete preuzeti klikom ovdje (ZL269.pdf – 1Mb)